TT Ads

Cięcie laserem to obecnie jedna z najbardziej popularnych metod obróbki blach, która pozwala osiągnąć niebywałą wręcz precyzję, która jest połączona z wysokim tempem pracy, możliwością obróbki najróżniejszych materiałów. CNC w tym zakresie znacząco się rozwinęło, nowoczesne lasery są sterowane komputerowo i doskonale wykonują powierzoną im pracę. Jakie konkretnie korzyści dla klienta daje CNC w tym zakresie?

Klienci indywidualni lub przedsiębiorstwa, które zgłaszają się do firm zajmujących się CNC, czyli kompleksową obróbką metali mają naprawdę najróżniejsze zadania do wykonania. Często chodzi o wykonanie drobnych dekoracji z blachy, szyldów bądź napisów reklamowych. Zdarzają się również zlecenia polegające na przygotowaniu elementów maszyn i urządzeń, a wręcz mechanizmów ciągów komunikacyjnych.

Jest to więc bardzo ważna praca, która polega na przygotowaniu dokładnie takich elementów, jak chce klient, według dokumentacji, którą dostarczył.

Wycinanie laserem jest więc usługą, której potencjał zastosowania jest naprawdę ogromny i umożliwia realizowanie zadań dla klientów z różnych branż, a także dla przemysłu lekkiego czy ciężkiego.

Co to jest wycinanie laserem?

Wycinanie laserem to nic innego niż usługa, która polega na wykorzystaniu specjalnego lasera, urządzenia o bardzo malej wiązce, ale bardzo dużej mocy. Laser jest sterowany komputerowo, przy jego pomocy można dokonać praktycznie takiego cięcia, jakie jest potrzebne. Co ważne, nie zmieniamy parametrów technicznych materiału, nie niszczymy go.

Zobacz także: https://kobieta365.pl/czy-dekoracje-w-blachy-sprawdza-sie-w-nowoczesnym-mieszkaniu/

Jakie są główne zalety cięcia laserowego?

Zalet jest bardzo dużo i zdecydowanie trzeba o nich pamiętać. Wśród najważniejszych można wymienić:

– dokładność cięcia,
– powtarzalność,
– brak niszczenia materiału i szarpania krawędzi,
– estetyka wykonania,
– możliwość pracy na różnego rodzaju blachach.

Ważne jest to, że jednocześnie przy precyzji cięcia nie niszczy się materiał, możemy go z powodzeniem zastosować do innych rzeczy jeżeli zostało nam na przykład pół arkusza blachy. Brak marnowania materiałów to mniejsze koszty, mniej odpadów, mniej konieczności wywożenia śmieci. Klienci, którzy powierzają nam drogi materiał, na pewno będą zadowoleni z faktu, że po prostu nie będzie się on marnował. Zawsze możemy również poprosić o to, aby dana firma wykonała dla nas jakiś egzemplarz próbny. Dzięki temu bez problemu przekonamy się o jakości.

TT Ads

Dodaj komentarz