TT Ads

Rusztowanie to nic innego jak tymczasowa konstrukcja, która umożliwia bezpieczne wykonywanie szeregu prac, które odbywają się na wysokości. Ich wybór nie może być przypadkowy – ma to duży wpływ zarówno na wspomniane już kwestie związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak i jakością przeprowadzania wielu realizacji. Nie bez znaczenia pozostaje także ich tempo. O ile na placu budowy po prostu nie może zabraknąć tego rodzaju sprzętu, o tyle pojawia się pytanie, czy kupować nowy czy też raczej postawić na używany. Podpowiadamy.

Kilka słów o rusztowaniu

Tymczasowa konstrukcja jaką jest rusztowanie powinna bezwzględnie zapewniać bezpieczeństwo pracownikom budowy w trakcie przeprowadzania przez nich prac w zakresie zarówno konserwacji budynków, jak i ich budowania, napraw czy też rozbiórki. Jak widać, odgrywa ona niemalże kluczową rolę podczas realizacji wielu inwestycji – zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Budowa rusztowania jest zasadniczo prosta – składa się z pomostów umieszczonych na pionowych oraz poziomych słupach. Do najczęściej używanych materiałów z których powstają zalicza się metal, bardzo rzadko drewno. Bezwzględnym warunkiem dopuszczenia ich do eksploatacji jest to, że muszą być one zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami prawa, jak również przepisami. Aby jednak tak się stało, należy stawiać tylko i wyłącznie na doświadczone firmy, które oferują tego typu sprzęt, a wśród nich między innymi takie jak: https://szalbud.pl/.

Zobacz także: http://xerownia.pl/szalunki-scienne-w-pracach-budowlanych/

Rusztowania używane – czy ta inwestycja się opłaca?

Na początku drogi z posiadaniem rusztowania warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy rusztowanie będzie potrzebne tylko jednorazowo czy też planujemy realizację wielu inwestycji. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia związana z jego przechowywaniem. Ważne są także kwestie związane z finansami. Przeanalizowanie ich wszystkich bardzo mocno sprecyzuje nasze potrzeby. Kolejna istotna czynność, to znalezienie dobrej firmy, która umożliwi nam zakup rusztowań używanych.

Zakup rusztowania używanego jest o tyle opłacalny, że wiąże się ze zdecydowanie niższymi kosztami. W praktyce oznacza to, że nie dość, że będzie to zdecydowanie zmniejszało koszty, to umożliwi nam m.in. w inwestowanie w inne materiały, często droższe, na które wcześniej nie do końca mogliśmy się zdecydować. Zanim jednak podejmiemy decyzję o takim działaniu, koniecznie należy znaleźć profesjonalną firmę, która zagwarantuje nam inwestycję w bardzo dobrej klasy sprzęt. To ważne, aby móc zapewnić pracownikom pełne bezpieczeństwo.

TT Ads

Dodaj komentarz