TT Ads

Składy opału cieszą się w Polsce dość sporą popularnością. Opał w postaci węgla, ekogroszku lub pelletu kupujemy częściej właśnie tam, niż w marketach, na portalach aukcyjnych lub w sieci. Dostępność dobrego składu opału to świetna wiadomość dla tych, którzy nie korzystają np. z gazu czy oleju.

Ogrzewanie domu to bardzo ważna sprawa, do której warto zdecydowanie się przyłożyć, wybrać odpowiedniego wykonawcę instalacji, dobrać urządzenia grzewcze oraz przede wszystkim paliwo. Dużo osób wciąż nie korzysta np. z gazu miejskiego, głównie z uwagi na koszty wykonania przyłącza, czas oczekiwania, bardzo dużą ilość formalności.

Stąd ogromną popularnością może cieszyć się tradycyjny skład opału. Tu na znaczeniu zyskują tradycyjne paliwa, jak węgiel. Dobrze dobrany, kaloryczny, bez kamienia, z dobrą jakością spalania i małą ilością popiołu może dobrze ogrzać dom.

Jak wybrać skład opału?

Kluczowe dwie kwestie to oczywiście ceny oraz asortyment. Węgiel jest w Polsce wciąż najpopularniejszym paliwem grzewczym. Chcąc wybrać najlepszy skład, odwiedźmy co najmniej kilka, a nie tylko ten, który jest najbliżej nas. Dzięki temu będziemy mieli szansę na to, aby porównać asortyment i ceny, a także dodatkowe kwestie, jak transport.

Węgiel powinien być:

– pakowany luzem lub workowany,
– w miarę możliwości chroniony przed deszczem i śniegiem,
– odkamieniony,
– posiadać dobre parametry, kaloryczność, małą ilość popiołu.

Zobacz także: https://iwiedza.pl/jak-nie-przekroczyc-kosztow-remontu-3-sprawdzone-metody/

Ceny i transport

Na jakość współpracy ze skupem złomu wpływ ma oczywiście cena. Choć dobry opał po prostu kosztuje, musimy więc się z tym liczyć, to ceny w składzie nie powinny być po prostu przesadzone. Stąd najlepszym wyjściem jest właśnie porównanie ze sobą kilku ofert i na tej podstawie wybór najlepszej. Pamiętajmy, że lepszy opał to wyższa temperatura spalania, mniejsze zużycie, mniej popiołu.

Kolejna kwestia to transport. Jeżeli kupujemy węgiel workowany, powinien być on dostarczony np. w workach o pojemności 25 kilogramów, wozem z HDS. Jeżeli preferujemy tradycyjną formę zakupu, najlepszym wozem jest oczywiście wywrotka. Transport powinien być najlepiej wliczony w cenę węgla.

Współpraca z dobrym skupem opału, jak https://kamm.pl/, zdecydowanie się opłaci. Dostaniemy dobre paliwo, w dobrej cenie i do tego z odpowiednim transportem. Ilość naszej pracy będzie więc zdecydowanie ograniczona i będziemy mogli cieszyć się ciepłem i komfortem grzewczym w naszym domu.

TT Ads

Dodaj komentarz