TT Ads

Jak znaleźć pracę zgodną ze swoją pasją? Jakie kompetencje pomogą osiągnąć zawodowy sukces w przyszłości oraz jak zostać liderem w sektorze publicznym? Odpowiedzi na te pytania udzielają wykładowcy Akademii Fundacji Republikańskiej w bezpłatnym cyklu szkoleń pt. „Z pasją i wiedzą na rynku pracy”. 

Fundacja Republikańska na swoim facebookowym fanpage’u oraz kanale YouTube, udostępnia bezpłatnie, cykl wykładów i warsztatów zrealizowanych w ramach „Akademii Fundacji Republikańskiej”. Jest to nowy projekt edukacyjny, którego założeniem jest organizacja serii cyklicznych wykładów na tematy związane ze społeczeństwem, ekonomią czy polityką.

„Z pasją i wiedzą na rynku pracy” to pierwszy publikowany w ramach Akademii cykl, którego celem jest przekazanie wiedzy o rynku pracy i wielu aspektach z nim związanych, osobom wkraczającym właśnie na zawodową ścieżkę.

Pierwsze wejście na rynek pracy to stresujące doświadczenie dla wielu studentów i absolwentów

W dodatku, współczesny rynek pracy to dynamicznie zmieniający się obszar, na którym panuje duża konkurencja. Pracodawcy są coraz bardziej wymagający wobec kandydatów, oczekując od nich umiejętności i kompetencji, których ci nie mieli okazji zdobyć na uczelni.

Wychodząc naprzeciw trudnościom napotykanym przez absolwentów, na ciężkim terenie, jakim jest obecnie rynek pracy, zorganizowaliśmy serię wykładów, które mówią, m.in. o skutecznym wykorzystywaniu swoich atutów w czasie szukania jak i samej pracy, budowaniu i utrzymywaniu podczas niej relacji a także prognoz dotyczących samego rynku pracy. Do udziału w projekcie zaprosiliśmy doświadczonych menedżerów, prawników, trenerów oraz osoby pełniące funkcje publiczne. Są wśród nich m.in. Paweł Lewandowski, były podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Bernard Fruga, trener zarządzania, autor publikacji biznesowych i wideobloger – mówi Przemysław Barański z Centrum Analiz Fundacji Republikańskiej, koordynator projektu Akademia Fundacji Republikańskiej.

Projekt współfinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany jest do studentów ostatnich lat studiów licencjackich, magisterskich, doktorantów oraz osób, które niedawno otrzymały dyplom.

W ramach cyklu „Z pasją i wiedzą na rynku pracy” dostępne są następujące wykłady

1.         Paweł Lewandowski: Przywództwo w administracji publicznej – o roli lidera w sektorze publicznym

2.         Paweł Soproniuk: Info-sfera – komunikacja w wymiarze indywidualnym i społecznym

3.         Kacper Nosarzewski: Kompetencje przyszłości – azymut na rynek czy na serce? – o popycie na kompetencje przyszłości i o tym, na ile prognozy i obserwacje rynku pracy pomagają w planowaniu własnego rozwoju

4.         Franciszek Niemyski: Networking – jak budować i utrzymywać wartościowe relacje

5.         Franciszek Niemyski: Jak skutecznie szukać pracy?

6.         Dominik Mazur: Autoprezentacja – warsztat praktyczny nt. przedstawienia biznesowego – jak powiedzieć o tym co się robi, kiedy naprawdę nie mamy dużo czasu i uwagi słuchacza? Mowa korzyści – jak mówić o tym, co robimy tak, aby słuchacz widział w tym swój interes? Prezentacje improwizowane – jak improwizować i poukładać sobie myśli podczas wypowiedzi?

7.         Bernard Fruga: Jak wykorzystać swoje pasje w pracy

8.         Maria Wojas: Trzeci sektor. Pomysł na dobry start

9.         Michał Marcinkowski: Rynek pracy okiem eksperta HR

TT Ads

Dodaj komentarz