TT Ads

Pomimo pandemii, Polacy nadal bardzo chętnie wybierają wakacje w zagranicznych kurortach. Najczęściej decydujemy się na wypoczynek w miejscach, które oferują nam piękną pogodę i gorące plaże przez cały rok. Jakie są trzy najchętniej odwiedzane przez nas kierunki wakacyjne w 2021 roku? Podpowiadamy.

Egipt

Ze swoimi okazałymi świątyniami i grobowcami dawna religijna stolica faraonów jest obowiązkowym przystankiem podczas pobytu w Egipcie. 500 kilometrów na południe od Kairu, położone między pustynią a zielonymi brzegami Nilu, miasto Luksor odkrywa jedne z najbardziej fascynujących klejnotów starożytnego Egiptu. UNESCO, uczyniło go jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w kraju. Z kolei wakacje w Marsa Alam to cudowna okazja do korzystania z wodnych przyjemności. Ten egipski kurort nadmorski położony nad Morzem Czerwonym, jest prawdziwym rajem dla miłośników nurkowania. Liczne palmy i orientalny charakter hoteli dosłownie sprawiają wrażenie, jakbyśmy byli w bajce z tysiąca i jednej nocy. Miłośnicy nurkowania podczas eksploracji wód Morza Czerwonego mogą liczyć na zapierające dech w piersiach widoki. Kolorowe koralowce tańczące w rytm fal, czy delfiny skaczące po powierzchni wody. Wakacje w Egipcie to doskonały pomysł na spędzenie urlopu zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi.

Zobacz także: https://kobieta365.pl/hiszpania-2021-rajskie-wakacje-dla-kazdego/

Bułgaria

Bułgaria ze swoimi pięknymi piaszczystymi plażami, małymi uroczymi hotelami i szlakami turystycznymi jest idealnym celem podróży. Bułgarskie wybrzeże, które rozciąga się na ponad 380 km, obejmuje kilka renomowanych kurortów oraz długie i piękne plaże otoczone klifami. Położona w połowie drogi między Warną a Mangalią mała zatoczka znajduje się w sercu wspaniałych skalistych krajobrazów przypominających śródziemnomorskie klify. Znana z niebieskawej wody i białego piasku sama zatoka Bolata symbolizuje surowe piękno Rezerwatu Przyrody. Jest to idealna plaża na relaks po wycieczce nad Morze Czarne.

Włochy

Rzym, co roku przyciąga miliony turystów, ale wbrew pozorom jest dopiero trzecim miastem odwiedzanym we Włoszech pod względem liczby turystów za Florencją i Wenecją. Rzym to wspaniałe miasto, które ma tę zaletę, że jest bardzo łatwe do zwiedzania na piechotę. Z kolei Florencja to bez wątpienia najpiękniejsze miasto Toskanii, skupia niezliczoną ilość muzeów i renesansowych pałaców sztuki, co daje jej bardzo bogate dziedzictwo kulturowe. Mieści połowę dzieł sztuki zachowanych w całych Włoszech. Wenecja zachwyca swoim piękna i jest najczęściej wybieranym kierunkiem przez zakochane pary, które chcą romantycznie spędzić czas, zwiedzając miasto z pokładu gondoli.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.traveligo.pl/

TT Ads

Dodaj komentarz