TT Ads

Początek roku to czas podsumowań, a jednocześnie poszukiwania nowości. W poniedziałek 18 stycznia odbędzie się spotkanie z jurorami nagrody Odkrycie Empiku 2020 w kategorii Muzyka – Agnieszką Szydłowską oraz Tomaszem Organkiem. Dołączą do nich także nominowani artyści: Baasch, Błoto / EABS, Coals, Oki i Rosalie. Następnego dnia z okazji premiery książki „Halibut na Księżycu” David Vann weźmie udział w kolejnym spotkaniu autorskim z cyklu #premieraonline. Alaskański pisarz dał się poznać polskim czytelnikom za sprawą głośnej „Legendy o samobójstwie” – w najnowszej powieści autor dopisuje dalsze losy głównego bohatera.

Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.

Agnieszka Szydłowska i Tomasz Organek – Odkrycia Empiku – Muzyka – live z jurorami i nominowanymi – poniedziałek, 18 stycznia, godz. 18:00

Podczas zbliżającej się gali Bestsellerów Empiku 2020 wręczone zostaną również Odkrycia Empiku w trzech kategoriach: Literatura, Muzyka i Film. Ta nagroda promuje młodych i zdolnych artystów, którzy w odważny i oryginalny sposób realizują swoje wizje, wyznaczając możliwe kierunki rozwoju w polskiej kulturze. Ich potencjał i fenomen doceniło Jury złożone z uznanych twórców, krytyków, dziennikarzy oraz ekspertów Empiku.

Gośćmi pierwszego spotkania z cyklu „Odkrycia Empiku 2020” będą Agnieszka Szydłowska i Tomasz Organek – członkowie Jury w kategorii Muzyka. Do jurorów dołączą także nominowani w tej kategorii artyści: Baasch, Błoto / EABS, Coals, Oki oraz Rosalie.

Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie ogłoszony podczas gali Bestsellery Empiku już 9 lutego. To będzie wielkie święto twórców, widowisko muzyczne w zaskakującej futurystycznej oprawie. Transmisja rozpocznie się na antenie TVN o godzinie 20.15. Z kolei już o 19.45 wystartuje studio pregalowe na profilu Empiku na Facebooku i na stronie Empik.com.

David Vann – wtorek, 19 stycznia, godz. 18:00

Empik zaprasza na rozmowę z Davidem Vannem, którą poprowadzi Natalia Szostak (Gazeta Wyborcza). Tłumaczem konsekutywnym będzie Taida Meredith.

Ani zimna Alaska, ani gorąca Kalifornia nie stanowią już bezpiecznej przystani dla Jima… David Vann powraca z zabójczo szczerą opowieścią o poczuciu głębokiej beznadziei, niszczącym niepokoju oraz trudnych relacjach rodzinnych i ciągłym poszukiwaniu bliskości. Jaki bilans emocjonalny przyniesie czytelnikowi konfrontacja swojego Ja z metaforycznym Halibutem?

„Halibut na Księżycu” to swego rodzaju odpowiedź Davida Vanna na samobójczą śmierć ojca i napisaną dziesięć lat wcześniej „Legendę o samobójstwie”. Czytelnicy zagłębiają się w ponury świat głównego bohatera ze świadomością, że autor zawarł w przeżyciach książkowego Davida, syna Jima, swoje własne doświadczenia. Historia ta staje się jeszcze bardziej mroczna i poruszająca, gdy odbiorca zda sobie sprawę, że w istocie zna jej prawdziwe zakończenie.

Pogrążony w depresji Jim przyjeżdża do Kalifornii z Alaski. Próbuje podsumować swoje dotychczasowe życie i ułożyć je na nowo. Szuka lepszego kontaktu z dziećmi, stara się dojść do porozumienia z bratem i ważnymi dla siebie kobietami. Chciałby się odrodzić, pożegnać ze swoimi demonami z przeszłości. Czy uda mu się uratować samego siebie?

TT Ads

Dodaj komentarz